Ultra Men

60 таблети

Nutraxin Ultra Men; Л-Аргинин заедно со растителни екстракти. Ultra Men, исто така познат како трибулус, со железен ѓумбир, женшен, целер, ѓумбир, цимет и каранфилче, е збогатен со екстракт од борова кора богат со олигомерни проантоцијанидини.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Сервирање 3 таблети
  • L-Arjinin1815 mg
  • Tribulus (Tribulus terrestris ) Extract300 mg
  • Ginseng (Panax ginseng) Extract300 mg
  • Ginger (Zingiber officinale) Root Extract90 mg
  • Clove (Syzygium aromaticum) Extract45 mg
  • Cinnamon (Cinnamomum cassia) Extract30 mg
  • Celery (Apium graveolens) Extract15 mg
  • Maritime pine (Pinus pinaster) Extract6 mg

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Microcrystalline Cellulose, Magnesium Salts of Fatty Acids, Polyvinyl Alcohol, Titanium Dioxide, Polyethylene Glycol, Chlorophyll Copper Complex, Silicon Dioxide, Methacrylate Copolymer, Sodium Bicarbonate

Инфо: Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се користат.

УПОТРЕБА

За возрасни, се препорачува да се земаат 1 капсула 3 пати на ден со многу вода како додаток на храна.

Сертификат за Производот