Keratin Formula

60 таблети

Nutraxin Keratin Formula содржи хидролизиран кератин, колаген, биотин, цинк и витамини од групата Б, како и МСМ кои содржат сулфур и растителни екстракти како што се семе од грозје, корен од коприва и коњска опашка.

„Биотин придонесува за заштита на косата.’ ’
„Цинкот придонесува за одржување на нормална коса и нокти.’ ’

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

 • Износ на Сервирање
 • Hydrolized keratin100 mg
 • Hydrolized collagen20 mg
 • Grape Seed (Vitis vinifera )20 mg
 • Horse Tail (Equisetum arvense) Extract100 mg
 • Nettle (Urtica dioica) Root Extract100 mg
 • Methylsulfonylmethane (MSM)100 mg
 • L-Cysteine ​​(HCl monohydrate)50 mcg
 • L-Arginine (HCl)40 mg
 • Vitamin B3 (Niacinamide)20 mg
 • Vitamin B5 (calcium D-pantothenate)5 mg
 • Vitamin B6 (Pyridoxine HCl)2 mg
 • Vitamin B12 (Methylcobalamin)100 mcg
 • Цинк (Sulphate) 15 mg
 • Железо (Iron biglycinate) 3 mg
 • Бакар (Copper Sulfate) 1,6 mg
 • Biotin (D-biotin)2000 mcg

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Hydroxypropyl Methyl Cellulose, Magnesium stearate, Silicon dioxide.

Инфо:Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, сол, квасец, скроб, соја, пченка, глутен. Синтетички бои, засладувачи и конзерванси не се користат

УПОТРЕБА

Се препорачува да се користи 1 таблета дневно со многу вода како додаток на храна.

Сертификат за Производот

Разгледајте ги набрзина нашите производи