Selenium

100 таблети

Nutraxin Selenium; selenium in the form of selenomethionine.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Сервирање 1 таблета
  • Селен (L-Selenomethionine) 100 mcg

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Microcrystalline Cellulose, Fatty Acids, Magnesium Salts, Silicone Dioxide

Инфо: Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се користат.

УПОТРЕБА

За возрасни се препорачува да се користат 1-2 таблети дневно со многу вода како додаток во  исхраната.

Сертификат за Производот

Разгледајте ги набрзина нашите производи