Artroflex Dermal Gel

100 ML

“Nutraxin Artroflex Gel” е специјален член на семејството на глукозамини кои содржат 9 специјални активни. Специјалната формулација, развиена со технологија на липосом, содржи екстракти од глукозамин, конндроитин сулфат, ѓаволска канџа и бела врба (Саликс Алба).

Не содржи парабени и фталати.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Glukozamin HCI
  • Chondroitin Sulphate
  • White willow (Salix alba) Extract
  • Rosemary (Rosmarinus officinalis) Extract
  • Devil's Claw (Harpagophytum procumbens) Root Extract
  • Ginger (Zingiber officinale) Extract
  • Galgant ( Alpinia galanga ) Extract
  • Peppermint (Mentha piperita) Oil
  • Methyl salicylate

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Mentha Piperita Oil, Glyceryl Stearate, Glycerin, Ceteareth-20, Glucosamine Hcl, Benzyl Alcohol, Methyl Salicylate, Cetyl Alcohol, Harpagophytum Procumbens, Bht, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Peg-75 Stearate, Isohexadecane, Sodium Metabisulfide, Ceteth-20, Steareth-20, Tetrasodium Edta, Chondroitin Sulphate, Polysorbate 80, Zingiber Officinale Root Extract, Benzoic Acid, Rosmarinus Officinalis Extract, Dehydroacetic Acid, Alpinia Galanga Extract, Lecithin, Salix Alba Bark Extract, Maltodextrin.

УПОТРЕБА

Се нанесува на потребната површина со масажа додека не се апсорбира. Може да се користи 2-3 пати на ден.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Само за надворешна употреба. Не употребувајте на иритирана кожа. Ако се појави иритација или црвенило, престанете да го користите производот. Чувајте на собна температура под 25 ° C на суво и ладно место. Да се чува подалеку од деца. Не контактирајте со очите, во случај на контакт со очите измијте со чиста и топла вода. Не замрзнувајте го производот. Затворете го капакот по секоја употреба.

Сертификат за Производот