Artroflex HYA-C-II

90 таблети

Nutraxin Artroflex Hya C-II; серијата глукозамин е специјален производ кој содржи 6 активни состојки. Тип 2 Artoflex Hya C II, кој се наоѓа во колаген и хијалуронска киселина, ги поддржува витамините Ц заедно со основните компоненти на глукозамин, хондроитин и МСМ. Производот не содржи шеќер.

„Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген, што е од суштинско значење за нормалното функционирање на коските.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Сервирање 3 таблети
  • Glucosamine HCI1500 mg
  • Chondroitin Sulphate1200 mg
  • MSM (Methylsulfonylmethane)900 mg
  • Vitamin C60 mg
  • Undenatured Type 2 Collagen40 mg
  • Hyaluronic Acid30 mg

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Croscarmellose Sodium, Microcrystalline Cellulose, Copper Chlorophyll Complex, Silicon Dioxide, Magnesium Salts of Fatty Acids, Polyvinyl Prolidone

Инфо: Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Синтетички бои, конзерванси и засладувачи не се користат.

УПОТРЕБА

За возрасни, се препорачува да се земаат 1 капсула 3 пати на ден со многу вода после јадење како додаток на исхрана.
Не се користи кај лица под 18 години. Треба да се консултирате со лекарот ако овој додаток се користи повеќе од 3 месеци.

Сертификат за Производот