Collagen

10 Beauty Shots

Nutraxin Collagen е специјална формула која комбинира сок од дуња со природните компоненти на човечкото тело како ко-ензим Q10, Л-карнитин и хијалуронска киселина. Колагенот во формулата е морски базиран и хидролизиран за лесна апсорпција. Добар вкус е обезбеден од аромата на јагода.

„Биотин придонесува за заштита на кожата“.
„Витаминот Ц придонесува за синтеза на колаген за нормални функции на кожата“.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Секое шише (50 mL)
  • Hydrolized Collagen10 g
  • L-ascorbic Acid300 mg
  • Vitamin B60,7 mg
  • Vitamin B56 mg
  • Vitamin E12 mg
  • D-biotin2000 µg
  • L-Carnitine100 mg
  • Hyaluronic Acid10 mg
  • Co-enzyme Q1010 mg

ДРУГИ СОСТОЈКИ

Quince juice, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Citric acid, Strawberry aroma, Hydrogenated castor oil. 

Инфо: Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Не се користеа синтетички бои, засладувачи.

УПОТРЕБА

Се препорачува да користите максимум 1 шише на ден (50 ml) како додаток на исхрана за возрасни.

Сертификат за Производот

Разгледајте ги набрзина нашите производи