A-Oxi Formula

60 капсули

Nutraxine-Oxi Formula; витамини, минерали и растенија. А-Окси формулата го содржи коензим Q10 во комбинација со семе од грозје и овошје од шипинка. Селенот поддржува минерали на цинк и витамини Е, Ц.

„Цинкот придонесува за заштита на нормалната кожа“.
„Селенот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем“.
„Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген потребен за нормална функција на крвните садови". Nutraxine-Oxi Formula; витамини, минерали и растенија. А-Окси формулата го содржи коензим Q10 во комбинација со семе од грозје и овошје од шипинка. Селенот поддржува минерали на цинк и витамини Е, Ц.

„Цинкот придонесува за заштита на нормалната кожа“.
„Селенот придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем“.

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ

  • Сервирање 3 капсули Serving Size 3 Capsules
  • Бета Kаротен Beta Karoten11.250 IU
  • Vitamin E (D-alpha-tocopheryl acetate)366 IU
  • Vitamin C (L-ascorbic acid)900 mg
  • Цинк Zinc15 mg
  • Селен Selenium180 mcg
  • Coenzyme Q-10 (Ubiquinone)15 mg
  • Grape Seed (Vitis vinifera ) Extract192 mg
  • Rosehip (Rosa canina) Extract30 mg

НУТРИТИВНИ ПОДАТОЦИ İçindekiler

Vitamin C, D-Alpha-Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyl Methyl Mellulose, Magnesium Salts of Fatty Acids, Silicone Dioxide, Sodium Selenate.

Инфо: Не содржи потенцијални алергени како што се шеќер, скроб, сол, квасец, глутен, соја, пченка и млечни производи. Синтетички бои, засладувачи и конзерванси не се користат.

УПОТРЕБА

За возрасни, се препорачува да се користат 2 таблети дневно со многу вода како додаток во исхрана.


Сертификат за Производот

Разгледајте ги набрзина нашите производи You may also like